اطلاعاتی مفید درباره ی پوره ها

همانطور که میدانیم میوه ها وسبزیجات ارگانیک بی ضررترین خوراکی هست که میتواند برای رشد کودکان مفید باشند. ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها بخشی از اجزای تشکیل دهنده ی پوره ها هستند که میتوانند در تکمیل رشد کودکان نقش بسزایی ایفا کنند.

شما والدین عزیز با یک انتخاب خوب از گروه پوره ها، میتوانید در تکامل و بهبود وزن گیری نوزاد خود کمک شایان توجهی نمایید. لطفا به این توجه داشته باشید که گاهی بیش از 10 ویتامین و برخا چند ماده ی غذایی مختلف در محصولات پوره موجود است و در ابتدا ممکن است کمی جهت انتخاب و تصمیم گیری گیج کننده باشد، اما بهترین راه پس از مشورت با پزشک، شناخت شرایط گوارش و مزاج فرزند دلبندتان است تا بتوانید به سرعت و سهولت محصول خود را خریداری نمایید.

خصوصیات انواع پوره :

پوره ها میتوانند کودک شما را تا مدتها سیر نگه دارد و هچنین انرژی لازم را برای جایگزین شدن با یک وعده غذایی کامل ایجاد کند.

این محصولات دارای اسید آمینه و روغن های مفید برای رشد مغزی کودک اند که البته در پوره ی سبزیجات میزان این مواد بسیار بیشتر می باشد.

سه گروه اصلی پوره :

1- پوره های میوه: به نوعی ایمن ساز در مقابل بیماریها هستند و تامین کننده ویتامین های حیاتی برای کودک اند.

2- پوره های گندم: به دلیل داشتن خاصیت انتی اکسیدان و رشد دهنده سلولهای پوست و مو و ناخن به همراه میوه، کمک شایانی به کودکان مینماید.

3- پوره های جو: وجود فیبر فراوان موجود در جو گوارش را بهبود می بخشد و ابتلا به برخی بیماری ها را مانع می شود.

فواید جو برای کودکان :

  • فیبر مورد نیاز کودک را تامین میکند.
  • دارای فسفر و کلسیم هستند که در ساخت و تحکیم استخوان ها موثر است.
  • مس موجود در جو جذب آهن را تسهیل می‌کند.
  • کبد را سالم نگه می دارد.
  • از بروز عفونت در بدن پیشگیری می کند.

وبسایت نی نی سلامتninisalamat.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *